Posiadanie pleców traktowane z depilacji laserem diodowym może być doskonałym sposobem, aby utrzymać plecy i ramiona patrząc gładkie i wolne od włosów przez cały rok. Pomoże Ci to pozbyć się nieestetycznych włosów, zapewniając jednocześnie trwały rezultat. Przed poddaniem się procedurze, upewnij się, że masz dobry pomysł na to, czego się spodziewać.

Efekty uboczne

Chociaż depilacja laserowa jest bardzo bezpieczna, może mieć skutki uboczne. Jednym z najczęstszych skutków ubocznych jest występujące uczucie pieczenia. Laser diodowy jest znany ze swojej szybkości leczenia, co pozwala na leczenie dużego obszaru w jednym zabiegu. Metoda ta jest również skuteczna dla osób o jasnej skórze. W przeciwieństwie do innych metod, ten laser nie wpływa na kolor skóry i nie wymaga stosowania okresu. Ważne jest, aby nadążyć z zabiegami zgodnie z zaleceniami, aby zobaczyć najlepsze wyniki.

Innym częstym efektem ubocznym jest zaczerwienienie lub obrzęk. Zabieg może również powodować powstawanie blizn. U niektórych pacjentów wystąpiła również hiperpigmentacja. Jest to jednak rzadkie i nie trwa zbyt długo. Lasery emitujące energię świetlną mają dłuższą długość fali, która jest bezpieczniejsza dla skóry. Oznacza to, że nie są obarczone takim samym ryzykiem jak zabiegi z użyciem lasera diodowego.

Inne efekty uboczne depilacji laserowej to zaczerwienienie skóry i pęcherze. Te efekty uboczne utrzymują się zwykle tylko przez kilka dni. Większość pacjentów nie doświadcza żadnych trwałych uszkodzeń w wyniku depilacji laserowej. Jednak w niektórych przypadkach zaczerwienienie skóry może utrzymywać się dłużej i może być gorsze w miejscach o wrażliwej skórze. Często dermatolog stosuje miejscowe znieczulenie, aby zmniejszyć zaczerwienienie.

Laserowe usuwanie włosów jest uważane za bezpieczne przez FDA, ale istnieją efekty uboczne. FDA ostrzega, że istnieje niewielkie ryzyko powstania blizny, przebarwienia lub pęcherza po laserze. Nie jest to jednak wystarczające, aby zapobiec pozbyciu się niechcianych włosów na ciele na stałe. U niektórych osób w wyniku zabiegów laserowych występuje również niepłodność lub trądzik.

Skutki uboczne depilacji laserem diodowym

Depilacja laserem diodowym to popularny zabieg estetyczny. Proces jest bezpieczny, choć może powodować skutki uboczne, takie jak blizny, przebarwienia skóry i zaczerwienienia. Te efekty uboczne mają tendencję do ustępowania po zakończeniu procedury. Najpopularniejsze urządzenia z laserem diodowym to Epistar, SLP 100, MeDioStar, Light Sheer i LaserLite. Urządzenia te są odpowiednie dla wszystkich typów skóry, ale mogą być szczególnie skuteczne w przypadku ciemniejszej skóry.

Chociaż istnieje kilka efektów ubocznych związanych z depilacją laserową pleców, większość z nich jest łagodna i ustępuje w ciągu kilku godzin. Niektórzy ludzie zauważą zgrubienia lub zaczerwienienia bezpośrednio po zabiegu, ale ustąpią one w ciągu dnia lub dwóch. Chociaż nie należy wystawiać obszaru na słońce bezpośrednio po zabiegu depilacji laserowej , okłady z lodu mogą pomóc zmniejszyć obrzęk i zaczerwienienie . Jeśli jednak te efekty uboczne utrzymują się przez dłuższy czas, należy skontaktować się z usługodawcą, aby omówić swoje opcje.

Laser diodowy jest najczęściej stosowanym laserem do usuwania włosów w Stanach Zjednoczonych. Wytwarza on krótki, intensywny impuls, który może objąć wiele włosów jednocześnie. Małe obszary można poddać leczeniu w ciągu kilku minut, a leczenie jest przewidywalne. Jest to również dobre rozwiązanie dla jasnej skóry, ponieważ na procedurę nie mają wpływu okresy.

Podobnie jak w przypadku innych rodzajów zabiegów laserowych, sukces procedury zależy od koloru skóry i włosów. Długość fali lasera będzie absorbowana przez pigment we włosach. Najlepiej nadaje się dla osób o jasnej skórze lub włosach w odcieniu oliwkowym.

Trwałe rezultaty

Laserowa depilacja włosów na plecach staje się coraz bardziej popularnym zabiegiem zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. Długotrwałe rezultaty sprawiają, że jest to doskonała alternatywa dla woskowania i wyrywania. Zabieg jest szybki i wygodny, ale aby osiągnąć trwałe rezultaty, trzeba przejść kilka sesji w ciągu dwóch do trzech miesięcy. Konieczne mogą być również sesje uzupełniające co roku.

Trwałe rezultaty depilacji laserem diodowym na plecach zależą od kilku czynników, w tym rodzaju włosów i poziomu umiejętności osoby wykonującej zabieg. Należy jednak pamiętać, że depilacja laserowa może uszkodzić mieszek włosowy, co może spowodować jego odrastanie. Dlatego ważne jest, aby uczestniczyć w każdej sesji, aby utrzymać wyniki.

Laserowe usuwanie włosów na plecach może zmniejszyć liczbę mieszków włosowych o 75%-90%. W rezultacie ilość włosów rosnących w leczonym obszarze staje się niepozorna i nie rzuca się w oczy. Nawet jeśli włosy odrosną, będą miały jaśniejszy kolor i teksturę. Zazwyczaj pacjent potrzebuje od 8 do 10 sesji laserowych, aby uzyskać optymalne wyniki.

Chociaż depilacja laserowa jest bardzo skuteczną metodą, nie jest to szybki sposób. Każde leczenie może trwać od dwóch do sześciu sesji, w zależności od lokalizacji. Mały obszar może wymagać tylko jednego zabiegu, natomiast większe obszary mogą wymagać wielu sesji rozłożonych na sześć do ośmiu tygodni. Jednak nawet w przypadku tej metody, odrost włosów powróci w bardzo ograniczonych okolicznościach.

Jeśli wolisz pozbyć się włosów z pleców, klinika oferująca depilację laserem diodowym może pomóc Ci osiągnąć Twój cel. Klinika specjalizująca się w usuwaniu włosów z pleców będzie miała do dyspozycji wiele laserów i różnych źródeł światła. Oznacza to, że można wybrać taki, który jest najlepszy dla danego typu skóry i koloru włosów.

Przebarwienia skóry

Zanim zdecydujesz się na depilację laserem diodowym na plecach, ważne jest, aby wiedzieć, czego się spodziewać. W zależności od obszaru ciała, który wymaga leczenia, może być potrzebne od trzech do sześciu sesji. W zależności od rodzaju skóry, zabieg może być wykonany w wielu miejscach i będzie trwał od jednego do trzech lat. Większość ludzi wymaga trzech zabiegów lub mniej. Kilku pacjentów potrzebuje więcej.

Po sesji z użyciem lasera diodowego zaleca się unikanie ekspozycji na słońce przez co najmniej dwa tygodnie. Dzieje się tak dlatego, że ekspozycja na słońce może spowodować podrażnienie skóry. Zaleca się również stosowanie kremu przeciwzapalnego na skórę po zabiegu. Należy również unikać wyjazdu na wakacje dwa tygodnie po zabiegu. Chociaż nie są znane negatywne skutki depilacji laserowej na skórę, badania pokazują, że procedura może rzeczywiście promować produkcję kolagenu w skórze, co może być korzystne dla celów przeciwstarzeniowych.

Zabieg z użyciem lasera diodowego może być doskonałym wyborem dla kobiet i mężczyzn o jasnej skórze. Działa on poprzez ukierunkowanie na melaninę znajdującą się w mieszku włosowym. Obecność tego pigmentu pozwala laserowi precyzyjnie namierzyć mieszek włosowy, niszcząc go w taki sposób, że przyszła stymulacja nie spowoduje wzrostu nowych włosów.

Przed zabiegiem ważne jest, aby upewnić się, że Twoja skóra jest czysta. Jeśli masz na sobie makijaż lub dezodorant, może to zakłócić dostęp lasera. Jeśli jesteś w ciąży, możesz również unikać ekspozycji na słońce do co najmniej pięciu dni przed zabiegiem. Podobnie, jeśli przyjmujesz obecnie jakieś leki, dobrze jest zaprzestać ich przyjmowania na co najmniej pięć dni przed wizytą.

Krwawienie

Po depilacji laserowej na plecach może wystąpić bolesność i dyskomfort. Może być konieczne zażycie dostępnych bez recepty środków przeciwbólowych, aby złagodzić ból. Leki te nie powinny jednak zastąpić opieki lekarza. Zastosowanie bandaża lub aloesu po zabiegu może zmniejszyć dyskomfort i utrzymać skórę w stanie nawilżenia. Ponadto ważne jest, aby nałożyć na ten obszar maść z antybiotykiem, aby zapobiec zakażeniu.

Po depilacji laserowej na plecach może wystąpić pewne zaczerwienienie i obrzęk. Jeśli to nastąpi, należy natychmiast skontaktować się z dostawcą, aby omówić, co należy zrobić. Okłady z lodu mogą pomóc zmniejszyć ból. Jeśli obrzęk lub ból jest silny, należy wezwać lekarza lub pogotowie. Mogą również wystąpić blizny. Blizny będą jasne lub ciemne w zależności od koloru skóry pleców.

Jeśli masz blond, rude lub siwe włosy, Twój technik Simplicity Laser może pomóc Ci się ich pozbyć. Zabieg laserowy może trwać od 10 do 20 minut lub dłużej, w zależności od wielkości i gęstości leczonego obszaru. Niektóre obszary będą wymagały kilku zabiegów, aby uzyskać optymalne wyniki. Pierwsza wizyta jest bezpłatna i będzie zawierała oszacowanie kosztów.

Jeśli masz typ skóry I lub II, depilacja laserowa nie jest dobrym wyborem. Jeśli Twój typ skóry to typ B, możesz zamiast tego wybrać elektrolizę. Jeśli jednak masz jasną skórę, depilacja laserowa może nie być skuteczna. Należy również skonsultować się z lekarzem na temat rodzaju skóry i historii zdrowia. Jeśli masz raka skóry, musisz skonsultować się z dermatologiem przed wykonaniem depilacji laserowej.

Podobne tematy