Powiększanie ust metodą płaską rozpoczyna się od wstrzyknięcia w usta środka znieczulającego. Następnie za pomocą bardzo cienkiej igły wstrzykiwany jest wypełniacz. Mogą wystąpić pewne siniaki, obrzęki i zaczerwienienia, ale powinny one ustąpić w ciągu kilku dni. Po tym czasie Twoje usta będą pełniejsze niż kiedykolwiek i każdy je zauważy.

Mikrokroplety są wstrzykiwane wzdłuż granic vermilionu ust

Metoda płaska polega na zastosowaniu wielu mikrokropletów i mikroiniekcji, które są oddzielone od siebie o dwa do 10 mm. Każda mikrokropelka zawiera 0,1 mL silikonu, który działa jako stymulator kolagenu. Zabieg zazwyczaj nie daje żadnych przestojów, ale po zabiegu może być odczuwalne lekkie zdrętwienie okolicy ust. Może również wystąpić pewien obrzęk i zasinienie.

Pacjenci zgłaszali dobre wyniki stosowania tej nowej techniki. Chociaż nie zapewnia ona tak samo dramatycznych wyników jak technika oparta na igłach, proponowana procedura może stanowić bezpieczną alternatywę dla rosyjskich ust. Pozwala ona również uniknąć skrzyżowania granicy suchej i mokrej. Ponadto kaniula ma dużą średnicę, co minimalizuje siłę wyciskania.

Okolica okołoustna obejmuje policzki i brodę. W tej okolicy występuje kilka przyczyn starzenia się skóry. Promienie UV powodują fotostarzenie się skóry, co skutkuje nieregularną strukturą i cętkowaną dyspigmentacją. Utrata podskórnej tkanki tłuszczowej, kości i włókien kolagenowych również może przyczynić się do opadania skóry w okolicach ust.

Metoda płaska wykorzystuje hydroksyapatyt wapnia, który jest materiałem wykonanym z wapnia. Jest on szeroko stosowany w chirurgii rekonstrukcyjnej, stomatologii oraz w zabiegach augmentacji tkanek miękkich. Jego zaletą jest brak konieczności wykonywania testów alergicznych, ale minusem jest to, że w wyniku zabiegu mogą powstać guzki.

Dodatkowe iniekcje wykonuje się w śluzówkowy aspekt środkowej części górnej wargi

Okolica około ustna jest częstym celem zabiegów powiększania i uwydatniania ust. Osoby wykonujące iniekcje powinny rozumieć anatomię kompleksu wargowego, aby zmaksymalizować rezultaty. Górna warga stanowi około jednej trzeciej objętości całej wargi, a dolna około dwóch trzecich. Górna i dolna warga powinny być w przybliżeniu proporcjonalne; “złota proporcja” to około 1:1,61. Doświadczony iniektor musi znać prawidłowy kształt, objętość, kontur, philtrum i inne elementy anatomiczne definiujące okolicę ust.

W tej metodzie wykonuje się wielokrotne mikroiniekcje w środkową część górnej wargi przy użyciu mikrokropelek o pojemności 0,1 ml. Mikrokropelki są rozmieszczone w odległości od 2 do 10 mm. Silikon służy jako stymulator kolagenu. Po zabiegu pacjenci mogą spodziewać się pewnego regionalnego obrzęku, który ustąpi w ciągu kilku dni.

Leczenie estetyczne ust wymaga zrozumienia normalnej, młodzieńczej anatomii. Górna warga ma kształt leniwy-M, podczas gdy dolna ma krzywoliniową granicę brodawkowo-skórną. Prawidłowe określenie tych granic jest niezbędnym elementem dla uzyskania maksymalnej estetyki. U niektórych pacjentów obrys granicy jest wszystkim, co jest potrzebne, podczas gdy inni wymagają objętości i pionowego wstrzyknięcia rhytid, aby zakończyć procedurę.

Inną metodą dodawania objętości górnej wargi jest zastosowanie wstecznych iniekcji liniowych. Zastrzyki te wykonywane są przezskórnie, tuż nad lub pod granicą czerwieni wargowej. Następnie zastrzyk jest delikatnie masowany w celu wygładzenia preparatu. Metoda ta jest droższa od metody płaskiej, ale rezultaty są łagodne i naturalnie wyglądające. Na ogół do osiągnięcia pożądanego rezultatu potrzebne są dwa do trzech wstrzyknięć.

Kontur może być stosowany do pożądanych granic vermilionu

Metoda płaska jest prostym zabiegiem, który skupia się na zwiększeniu kształtu i objętości ust. Poprawia również łuk kupidyna. Zabieg wykonuje się poprzez wykonanie małych nacięć po obu stronach ust i przewleczenie przez nie cienkiej rurki ze sznurkiem. Po nawleczeniu nitka jest delikatnie usuwana, pozostawiając kontur i kształt ust nienaruszony. Czas przestoju po zabiegu jest minimalny. Jednak usta mogą pozostać zdrętwiałe przez kilka dni. Ponadto mogą wystąpić siniaki i obrzęki.

Metoda płaska polega na wykonaniu nacięć w linii środkowej i wzdłuż granic wersalików. Nacięcia są tworzone przy użyciu małych nożyczek tenotomijnych. Pierwsze nacięcie wykonuje się na granicy wersalików, a drugie dwie trzecie poniżej. Metoda ta poprawia kształt wargi poprzez uniesienie brzegu karnacji. Metoda ta poprawia również ogólny kształt i objętość wargi. Metoda płaska nie uwydatnia jednak obszaru łuku kupidyna, który powinien być zachowany ze względów estetycznych.

Metoda płaska polega na przygotowaniu granic wermilionu przed wykonaniem zabiegu. Zaznaczenie górnej i dolnej granicy wersalików jest niezbędne do dokładnej aplikacji. Przedoperacyjne oznaczenie zapewni chirurgowi dokładny zarys miejsca iniekcji.

Trwałe wypełniacze można cofnąć, jeśli jesteś niezadowolony

Wypełniacze ust mogą być świetną opcją dla tych, którzy chcą trwałego rozwiązania swoich problemów z powiększeniem ust. Są one mniej inwazyjne i mogą być cofnięte, jeśli jesteś niezadowolony z wyników. Istnieją jednak zagrożenia związane z powiększeniem ust wykonanym tą metodą i ważne jest, aby je wszystkie poznać.

Po zabiegu wystąpią pewne obrzęki i zasinienia, ale nie są one zazwyczaj poważne i szybko znikną. Możesz wziąć lód i Arnica, aby zmniejszyć siniaki i ból, i prawdopodobnie będziesz musiał odpocząć przez dzień lub dwa po zabiegu. Po zabiegu należy unikać pocierania ust i całowania, aż do całkowitego wyleczenia.

Przed wyborem dostawcy wypełniacza upewnij się, że wybierasz lekarza, który ma doświadczenie w tej procedurze. Powinnaś wybrać chirurga plastycznego z certyfikatem lub specjalnie wyszkolonego asystenta lekarza. Należy również poprosić o obejrzenie zdjęć przed i po. Innym sposobem na znalezienie certyfikowanego chirurga jest skorzystanie z narzędzia Find a Surgeon w Internecie.

Przed zabiegiem powinnaś mieć jasne wyobrażenie o rodzaju ust, jaki chcesz osiągnąć. Przynieś zdjęcie swojego pożądanego kształtu lub opisz, czego oczekujesz.

Zdjęcia przed i po

Zdjęcia przed i po zabiegu powiększania ust metodą płaską pokazują subtelne uwydatnienie, które utrzymuje się przez wiele miesięcy. Metoda ta polega na dodaniu wypełniacza w określone miejsca na ustach, co dodaje im objętości bez tworzenia nienaturalnego wyglądu. Efektem są piękne, naturalnie wyglądające usta.

W tym zabiegu chirurg wypełnia usta żelem lub inną substancją. Następnie obszar ten jest masowany, aby wygładzić wszelkie grudki wypełniacza. W ten sposób uzyskuje się najbardziej naturalnie wyglądający efekt. Pacjentka jest zachwycona swoimi nowymi, symetrycznymi ustami.

Miejsce wstrzyknięcia znajduje się nieco poza linią środkową górnej wargi, co nazywane jest “łukiem Kupidyna”. Ponieważ dolna warga jest grubsza od górnej, należy użyć odpowiedniej ilości wypełniacza, aby zachować symetryczne i naturalne proporcje ust. Aby zapewnić równomierne rozprowadzenie wypełniacza, stosuje się również “ruch wachlarzowy”.

Autologiczne wstrzykiwanie tłuszczu, znane również jako przeszczep tłuszczu, to kolejna metoda powiększania ust. Procedura ta również wiąże się z zabiegiem liposukcji. Procedura ta jest często wykonywana bez wykonywania nacięć na twarzy, ale ważne jest, aby znaleźć wykwalifikowanego chirurga kosmetycznego z doświadczeniem w procedurach transferu tłuszczu. Rezultaty powiększania ust tą metodą są piękne i utrzymują się przez lata.

Wybór lekarza

Istnieje wiele czynników, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze lekarza do wykonania zabiegu powiększania ust metodą płaską. Po pierwsze i najważniejsze, upewnij się, że lekarz jest certyfikowany w chirurgii kosmetycznej i ma doświadczenie i wiedzę, aby wykonać zabieg. Jest to ważne, ponieważ chirurg z certyfikatem jest przeszkolony w chirurgii kosmetycznej i przeszedł jeden do dwóch lat szkolenia. Będą one również praktykować tylko w akredytowanych obiektów chirurgicznych.

Innym ważnym czynnikiem przy wyborze lekarza do powiększania ust metodą jest Twój ogólny stan zdrowia. Jest tak dlatego, że powiększanie ust może powodować poważne komplikacje, zwłaszcza gdy jest wykonywane przez nowicjusza. Przed poddaniem się procedurze, ważne jest, aby omówić wszelkie warunki zdrowotne, które możesz mieć, a także wszelkie ograniczenia dietetyczne, które możesz mieć. Ponadto, należy powiedzieć lekarzowi, jeśli cierpisz na alergie lub zimne wrzody. Ważne jest również, aby poinformować lekarza, jeśli przyjmujesz jakiekolwiek leki lub masz alergię na jakiekolwiek leki.

Podobne tematy