Istnieje wiele różnych kształtów i rozmiarów tipsów do paznokci. Można uzyskać zaokrąglone owale, kwadraty, trumny i więcej. Wszystkie te tipsy wykonane są z wysokiej jakości tworzywa sztucznego i są łatwe do przypinania lub pilnikowania. Owalny kształt jest jednym z najbardziej popularnych. Oto dlaczego: Te końcówki ułatwiają klipowanie lub pilnikowanie paznokci.

Well-less

Well-less tipsy do paznokci to świetny sposób na pokrycie małego obszaru płytki paznokciowej. Te ulepszenia paznokci również nie wymagają mieszania, co czyni je idealnymi dla osób, które mają tendencję do obgryzania paznokci. Istnieje kilka różnych rodzajów tipsów, ale wszystkie one robią to samo: zakrywają łożysko paznokcia.

Istnieją trzy główne rodzaje tipsów: wellless, half-well i no-well. Tipsy typu wellless są najprostsze w stosowaniu i utrzymaniu, natomiast tipsy typu half-well są bardziej uniwersalne. Są one również świetne dla osób, które obgryzają paznokcie i mają długie paznokcie.

Half-well

Half-well tipsy do paznokci dostępne są w różnych rozmiarach. Tipsy te są idealne do akrylu, żelu i pudru zanurzeniowego. Kształt half-well tych tipsów pozwala na dokładne dopasowanie do wolnego brzegu paznokcia. Jeśli chcą Państwo zmienić długość paznokcia to mogą Państwo przyciąć tipsy półokrągłe na żądaną długość opiłowując je pilnikiem gąbkowym lub bloczkiem.

Tipsy półokrągłe to popularny wybór wśród techników paznokciowych. Tipsy te są cienkie i mają mniejszą powierzchnię styku niż tipsy pełnokomorowe. Ponadto łatwo wtapiają się w płytkę paznokcia i nie zwiększają urazu płytki. Tipsy te są często stosowane na paznokciach o złamanych lub krótkich brzegach.

Chociaż tipsy półokrągłe zapewniają mniejsze pokrycie niż tipsy pełne, mogą być łatwiejsze do nałożenia i wtopienia. Jednak w celu zapewnienia idealnego dopasowania może być konieczny indywidualny dobór rozmiaru. Aby uniknąć przerw, upewnij się, że szerokość tipsa jest zgodna z szerokością łożyska paznokcia. Upewnij się, że struktura końcówki jest mocna i stabilna.

Oval

Jeśli chcesz mieć klasyczny francuski manicure, owalne końcówki paznokci są dobrym wyborem. Mają one pełne zagłębienie i pokrywają około połowy Twojej naturalnej płytki paznokcia. Łatwo się je opiłowuje i nadaje im kształt, a Ty możesz je ozdobić lakierem do paznokci. Jeśli szukasz francuskiego manicure, znajdziesz odpowiednie owalne tipsy w różnych kolorach.

Ten kształt nadaje się do długich lub krótkich paznokci. Aby stworzyć ten kształt, będziesz potrzebować pilnika do paznokci i obcinaczek. Dzięki temu Twoje paznokcie nabiorą również bardziej kobiecego wyglądu. Jeśli masz długie paznokcie, możesz użyć do nich kształtu owalnego. Podobnie, jeśli masz krótkie paznokcie, owalne kształty poprawią Twój ogólny wygląd.

Owalne końcówki paznokci są również pomocne w zapobieganiu łamaniu się paznokci. W przeciwieństwie do kwadratowych paznokci, owalne końcówki mają zaokrąglone krawędzie, które są mniej narażone na złamanie. Dzięki temu paznokcie wyglądają lepiej i nie zaczepiają się o ubranie. Tipsy te nie odcinają się również od kształtu paznokcia, co oznacza, że mogą one lepiej eksponować twoją sztukę paznokci.

Owalne tipsy wymagają nieco więcej troski niż okrągłe. Są one łatwe w utrzymaniu i świetnie nadają się do nail art. Nie są one jednak tanie, dlatego przed zakupem koniecznie trzeba odrobić pracę domową. Postaraj się znaleźć prasę, która nie wpędzi Cię w długi. Nie chcesz skończyć w sytuacji, w której skończysz z produktem, którego nie możesz użyć.

Plastikowe

Plastikowe tipsy to wstępnie wycięte kawałki plastiku, które pasują do naturalnego paznokcia. Zazwyczaj są one w kolorze przezroczystym lub białym i są dłuższe niż większość naturalnych paznokci. Wykonane są z akrylu, który jest sztucznym związkiem chemicznym. Proszek miesza się z płynnym akrylem i nakłada na paznokcie, aby zmieszać je z naturalnym paznokciem.

Istnieją dwa podstawowe rodzaje plastikowych tipsów do paznokci – plastikowe ABS i miękkie żelowe. Wybierając pomiędzy tymi rodzajami tipsów należy przede wszystkim zwrócić uwagę na ich jakość. Tipsy plastikowe powinny mieć odpowiedni kształt i przylegać do naturalnego paznokcia. Ponadto powinny być trwałe i spełniać osobiste wymagania użytkownika.

Do tipsów pełnych stosuje się zazwyczaj tworzywo sztuczne ABS. Ponieważ tworzywo ABS jest elastyczne może się ono zginać i dopasowywać do kształtu naturalnych paznokci. Oznacza to, że można je dopasować do różnych kształtów, w tym płaskich, zakrzywionych i trumiennych. Jeśli mają Państwo paznokcie o nieregularnych kształtach, plastik ABS może nie być najlepszym rozwiązaniem.

Używanie kleju do paznokci jest opcją, ale nie jest zalecane. Klej cyjanoakrylowy może uszkodzić skórę i pozostawia szczeliny, które sprzyjają infekcjom bakteryjnym i grzybiczym. Aby uniknąć tego problemu, lepszym wyborem są formy do paznokci. Są one elastyczne i łatwe do zastosowania. Są też idealne dla osób z nierówną płytką paznokcia.

Akryl

Przy zakupie tipsów akrylowych ważne jest aby wybrać odpowiedni rozmiar do naturalnego paznokcia. Jeśli są one zbyt duże dla Państwa paznokcia można je łatwo spiłować, ale najlepiej jest zachować nieco większy rozmiar dla bardziej naturalnego wyglądu. Właściwy rozmiar powinien znajdować się mniej więcej w połowie powierzchni naturalnego paznokcia. Po nałożeniu tipsów akrylowych przytrzymaj je przez pięć sekund przed ich usunięciem.

Tipsy akrylowe występują w różnych długościach, wydłużając sztuczne paznokcie i zapewniając im mocną podstawę. Tipsy różnią się także grubością, elastycznością i kolorem. Ważne jest, aby wybrać odpowiedni do kształtu paznokci i stylu życia. Idealna długość sztucznych paznokci powinna być taka, która zapewnia bezpieczną bazę bez zbyt łatwego łamania się.

Upewnij się, że produkt jest objęty gwarancją. Większość popularnych marek zawiera gwarancję zwrotu pieniędzy, która obejmuje wszelkie problemy, które mogą się pojawić. Dzięki temu łatwiej jest odzyskać pieniądze, jeśli coś pójdzie nie tak z Twoimi paznokciami akrylowymi. Ponadto można znaleźć tanie alternatywy, jeśli nie chce się inwestować w drogi produkt.

Paznokcie akrylowe wymagają częstego polerowania. Najlepszym sposobem na utrzymanie dobrego wyglądu paznokci akrylowych jest użycie wysokiej jakości lakieru żelowego. Ten rodzaj lakieru jest bardziej trwały i schnie szybciej niż tradycyjny lakier do paznokci. Można również zastosować szybkoschnący lakier nawierzchniowy aby zapobiec łuszczeniu się paznokci akrylowych.

Kolejną zaletą tipsów akrylowych jest to, że można je kupić pojedynczo. Możesz kupić różne kształty, które będą pasowały do Twojego naturalnego kształtu paznokci. Innym dobrym sposobem na utrzymanie manicure jest picie dużej ilości wody i stosowanie zdrowej diety. Poczujesz się bardziej nawilżony i będziesz miał zdrowszą skórę i włosy, jeśli utrzymasz dobrą równowagę wilgoci. Jeśli cierpisz z powodu cienkich paznokci, możesz również porozmawiać z lekarzem o przyjmowaniu suplementu, który zachęca do zdrowego wzrostu paznokci.

Podobne tematy