Główne pytanie, które możesz zadać to “Jak długo trwa gojenie się skóry po zabiegu laserem diodowym?”. Odpowiedź zależy od zabiegu i jak długo trwa. W niektórych przypadkach czas gojenia może trwać kilka tygodni. Lekarz poda Ci czas, zanim będziesz mógł wznowić regularne czynności.

Złuszczanie po depilacji laserowej

Po zabiegu depilacji laserem diodowym, złuszczanie skóry może być korzystne. Złuszczanie pomaga usunąć martwe komórki skóry, które pomogą w usuwaniu włosów. Łagodzi również skórę, która może być podrażniona przez laser. Złuszczanie powinno być wykonywane dwa do trzech dni po zabiegu. Zamiast używać ostrego peelingu, spróbuj użyć delikatnego balsamu złuszczającego.

Należy również unikać szorowania skóry tuż po zabiegu. Zbyt intensywne złuszczanie skóry może pogorszyć przebieg zabiegu. Unikaj gorących kąpieli przez kilka dni po depilacji laserowej. Ponadto unikaj nadmiernego szorowania i chemicznych mydeł.

Złuszczanie jest niezbędnym elementem utrzymania zdrowej skóry. Usuwa martwe komórki skóry i odsłania nową warstwę skóry. Przyspiesza również proces wypadania włosów. Ważne jest jednak, aby wiedzieć, kiedy i ile złuszczać. Złuszczanie tuż po depilacji laserem diodowym powinno być wykonywane ostrożnie. Nadmierne złuszczanie może prowadzić do problemów skórnych, dlatego po zabiegu złuszczaj skórę tylko raz w tygodniu.

Należy upewnić się, że postępujesz zgodnie z instrukcjami dotyczącymi pielęgnacji dostarczonymi przez lekarza. Ma to kluczowe znaczenie dla zapewnienia, że w żaden sposób nie podrażnisz swojej skóry. Po depilacji laserowej Twoja skóra jest w niezwykle wrażliwym stanie, więc podjęcie dodatkowych środków ostrożności jest konieczne. Unikaj pewnych czynności po zabiegu, aby zachować jak najgładszą skórę.

Ważne jest, aby unikać zbyt dużo słońca po zabiegu, ponieważ nadmierne światło słoneczne może spowodować podrażnienie skóry, a nawet poważne oparzenia. Przez dwa tygodnie po zabiegu unikaj opalania się na słońcu i pamiętaj o stosowaniu kremu z filtrem. Należy również unikać korzystania z łóżek opalających i gorących kąpieli.

Unikanie solarium

Jeśli rozważasz poddanie się depilacji laserowej, musisz być świadoma ryzyka związanego z ekspozycją na promienie UV. Aby uzyskać najlepsze wyniki, należy odczekać co najmniej dwa tygodnie przed wizytą w solarium. Może to być jednak trudne do przestrzegania w miesiącach letnich.

Po zakończeniu zabiegu ważne jest, aby unikać ekspozycji na słońce lub łóżka opalające przez co najmniej sześć tygodni. Dzieje się tak dlatego, że niektóre leki i silne składniki kosmetyków do pielęgnacji skóry mogą powodować nadwrażliwość na światło lub oparzenia. Należy również unikać łóżek opalających, ponieważ mogą one pogorszyć wrażliwość skóry i spowodować nierówną pigmentację.

Po zabiegu laserem diodowym należy unikać ekspozycji na słońce i inne źródła promieniowania UV przez siedem do 14 dni. Należy również stosować krem z filtrem przeciwsłonecznym o wysokim SPF. Należy również unikać wystawiania skóry na działanie skrajnych temperatur przez co najmniej dwa do czterech tygodni po zabiegu.

Po zabiegu laserem diodowym należy stosować balsam nawilżający, aby zastąpić wilgoć utraconą w wyniku zabiegu. Należy również stosować delikatne produkty nawilżające zgodnie z instrukcjami przekazanymi przez technika. Po zabiegu laserowym należy unikać łóżek opalających i produktów samoopalających. Promienie ultrafioletowe emitowane przez słońce dodatkowo podrażnią Twoją skórę. Jeśli nadal jesteś opalony, powinieneś używać kremu z filtrem przeciwsłonecznym i nawilżającego z SPF, aby zapobiec uszkodzeniom spowodowanym przez słońce.

Unikanie dezodorantu

Używanie dezodorantu tuż przed zabiegiem laserem diodowym to duży błąd. Może on wywołać reakcję, która zmniejszy skuteczność światła lasera. Ponadto dezodorant zawiera składniki, które mogą uniemożliwić dostęp lasera do skóry. W związku z tym ważne jest, aby unikać stosowania dezodorantów przez siedem dni po zabiegu. Dodatkowo należy zaprzestać stosowania leków rozrzedzających krew, leków przeciwzapalnych i antybiotyków.

Dezodorant może znacząco zmniejszyć skuteczność zabiegu z użyciem lasera diodowego, szczególnie jeśli obszar jest pokryty żelem chłodzącym. Pozostałości dezodorantu tworzą białą substancję, która odchyla światło, zmniejszając jego skuteczność. Może również powodować nadmierne podrażnienia, zaczerwienienia i hiperpigmentację. Dodatkowo, makijaż może zmienić odcień skóry i pochłaniać energię lasera.

Czas rekonwalescencji

Większość pacjentów wraca do zdrowia po zabiegu laserem diodowym w ciągu dwóch do czterech tygodni. Jednak po zabiegu mogą wystąpić pewne komplikacje. Dlatego też pacjenci powinni rozważyć koszt kosmetycznego zabiegu laserowego przed poddaniem się mu. Niektóre plany ubezpieczeniowe nie pokrywają kosztów kosmetycznego leczenia laserowego. Ponadto pacjenci muszą rozważyć koszt sedacji i znieczulenia przed podjęciem decyzji o poddaniu się zabiegowi.

Pierwsza część procesu rekonwalescencji obejmuje noszenie opaski na oczy. Plaster zostanie usunięty cztery do sześciu godzin po zabiegu. Pacjenci mogą również stosować okłady z lodu, aby złagodzić ból. Pacjenci powinni również spożywać Tylenol, ale unikać przyjmowania aspiryny lub ibuprofenu.

Czas rekonwalescencji po zabiegu laserem diodowym jest zazwyczaj krótki, jeśli pacjent stosuje się do wszystkich zaleceń przed zabiegiem. Zabieg może spowodować pewne zaczerwienienie lub obrzęk wokół mieszków włosowych, ale szybko zanika. Następnego dnia pacjenci mogą wrócić do pracy lub wykonywać inne czynności. Należy jednak chronić leczony obszar przed działaniem promieni słonecznych i unikać czynności, które mogą go podrażnić.

Zabieg z użyciem lasera diodowego jest skuteczny w przypadku wielu rodzajów skóry i włosów. Może być stosowany w przypadku różnych kolorów skóry, ale nie działa na siwe lub białe włosy. Ponieważ jest skierowany na melaninę w mieszku włosowym, nie może usunąć włosów, które nie są czarne lub brązowe. Pacjenci powinni skonsultować się z Dr. Smith, aby dowiedzieć się, czy procedura jest dla nich odpowiednia.

Po zabiegu pacjenci powinni kontynuować czyszczenie leczonego obszaru cztery do pięciu razy dziennie i stosować wazelinę, aby zapobiec powstawaniu strupów. Obszar ten powinien się zregenerować w ciągu 10 do 21 dni. Zaleca się spanie na poduszce w celu zmniejszenia obrzęku i stosowanie okładów z lodu przez pierwsze 24 do 48 godzin.

Efekty uboczne

Jednym z najpopularniejszych obecnie zabiegów estetycznych jest depilacja laserem diodowym. W związku z tym zarządzanie skutkami ubocznymi lasera diodowego jest krytyczne dla każdego lekarza medycyny estetycznej. Istnieją liczne badania dotyczące skuteczności leczenia laserem diodowym w zakresie redukcji włosów u pacjentów wszystkich grup etnicznych, ale pytanie, czy może on powodować działania niepożądane, pozostaje w dużej mierze bez odpowiedzi. Niniejsze badanie ma na celu rzucenie światła na różne aspekty efektów ubocznych lasera diodowego i to, w jaki sposób mogą one wpływać na skuteczność zabiegu usuwania włosów.

Ustawienia zabiegu laserowego są dostosowywane do rodzaju skóry, koloru włosów i indywidualnej reakcji. Ponadto przeprowadza się test płatkowy, aby ocenić wpływ różnych poziomów energii na skórę. Test płatkowy należy wykonać przed ostatecznym zabiegiem u pacjenta, aby można było ocenić jego wyniki. Podczas testu płatkowego szerokość impulsu i fluencja lasera zostały dopasowane do rodzaju skóry i koloru włosów pacjenta.

Zabieg laserem diodowym na owłosienie twarzy wykorzystuje pojedynczą długość fali światła do podgrzania melaniny w mieszku włosowym. Laser niszczy również przepływ krwi do mieszka. Większość wysokiej jakości urządzeń do depilacji laserowej będzie zawierała system chłodzenia kontaktowego, chroniący powierzchnię skóry przed energią lasera. Ten proces chłodzenia sprawia, że leczenie jest bardziej komfortowe. Kolejną zaletą leczenia laserem diodowym jest to, że dostarcza on impulsy o niskim natężeniu, co oznacza, że jest bezpieczny dla osób o wszystkich typach skóry.

Chociaż rzadko, efekty uboczne depilacji laserowej są zazwyczaj niewielkie i tymczasowe. Obejmują one pieczenie lub przebarwienie skóry, zaostrzenie trądziku lub obrzęk wokół mieszka włosowego. Niektórzy pacjenci mogą również doświadczyć pęcherzy w wyniku zabiegu. Na szczęście większość z tych efektów ubocznych ustępuje po kilku tygodniach lub miesiącach.

Podobne tematy