Ta procedura nie jest bolesna i nie spowoduje żadnego dyskomfortu. Ustawienia lasera będą zależały od leczonego obszaru. Włosy na wargach sromowych i górnej części ciała mogą być grubsze niż na wargach sromowych lub w innych miejscach. Ustawienia lasera można zwiększyć podczas kolejnych sesji, ale dopiero wtedy, gdy pacjentka poczuje się komfortowo. Podczas sesji, laser będzie pulsował powoli nad wrażliwym obszarem. Jeśli doświadczysz dyskomfortu podczas procesu, możesz poprosić o mini przerwę.

Trwałe

Laserowe usuwanie włosów w okolicy bikini nie jest bolesne. W większości przypadków zabieg powoduje jedynie lekkie szczypanie lub ukłucie. Zanika to po kilku sesjach. Krem znieczulający może pomóc zmniejszyć dyskomfort. Pacjenci mogą również zrelaksować się stosując zimny kompres lub lód na obszar przed zabiegiem.

Kolejną zaletą depilacji laserowej okolic bikini jest redukcja wrastających włosków i nierówności po goleniu. Pomaga ona również ograniczyć występowanie zapalenia mieszków włosowych, czyli stanu, w którym mieszki włosowe ulegają zapaleniu i zakażeniu. Stan ten może prowadzić do wtórnej hiperpigmentacji i bólu. Zabieg może pomóc zmniejszyć ilość włosów łonowych w okolicy bikini i zatrzymać ich nawroty.

Umiarkowanie

Umiarkowanie bolesne leczenie włosów laserem diodowym jest opcją dla usuwania włosów w bikini. Laser działa poprzez niszczenie mieszków włosowych u nasady, aby trwale usunąć włosy. Pacjenci mogą potrzebować kolejnych zabiegów, aby utrzymać wyniki. Zabieg ten jest bardziej skuteczny niż golenie, skubanie i woskowanie. Zmniejsza również ryzyko wrastania włosków.

Umiarkowanie bolesne leczenie włosów laserem diodowym może powodować niewielki dyskomfort po kilku pierwszych sesjach. Jednak poziom bólu zmniejsza się wraz z postępem sesji. Impulsy lasera mogą być początkowo ostre i nieprzyjemne, ale z czasem stają się łatwiejsze do zniesienia. Ponadto, uczucie ciepła zmniejsza się z każdym kolejnym zabiegiem. Ponadto terapeuta może dostosować ustawienia, aby uczynić zabieg bardziej komfortowym.

Warm

Laserowe usuwanie włosów w okolicach bikini jest szybkim i stosunkowo bezbolesnym zabiegiem. Ogólnie rzecz biorąc, pacjenci zgłaszają minimalny dyskomfort podczas zabiegu i wysoki poziom zadowolenia. Depilacja laserowa bikini zmniejsza również ryzyko wrastających włosków, nierówności po goleniu i innych nieprzyjemnych efektów ubocznych. Jest również skuteczna w leczeniu zapalenia mieszków włosowych, infekcji mieszków włosowych. Po kilku sesjach depilacja laserowa bikini jest bezobsługowa i zapobiega wystąpieniu zapalenia mieszków włosowych w przyszłości.

Pacjenci o wysokiej tolerancji bólu mogą nie odczuwać bólu podczas zabiegu. Jednak osoby o niższej tolerancji bólu mogą odczuwać umiarkowany dyskomfort. W celu zmniejszenia dyskomfortu można zastosować łagodny środek przeciwbólowy lub krem znieczulający. Depilacja laserowa może być wykonywana na każdej części ciała, w tym na obszarach, które są naturalnie bardziej wrażliwe.

Modest

Ta procedura jest umiarkowanie bolesna, ale nie jest tak bolesna jak woskowanie. Po zabiegu może wystąpić łagodne zaczerwienienie, obrzęk i podrażnienie. Dyskomfort powinien ustąpić w ciągu kilku dni. Pacjenci otrzymują instrukcje po zabiegu oraz numer telefonu kontaktowego w razie jakichkolwiek problemów.

Zabieg jest bezpieczny i skuteczny dla wszystkich typów skóry. Nie ma poważnych efektów ubocznych związanych z zabiegiem z użyciem lasera diodowego. Należy jednak pamiętać, że pacjenci o skórze rasy mieszanej mogą reagować na zabieg inaczej niż osoby o podobnym kolorze skóry. W związku z tym ustawienia zabiegu powinny być dostosowane do indywidualnej reakcji skóry pacjenta i pożądanego rezultatu.

Unikanie środków czyszczących na bazie kwasu

Przed poddaniem się zabiegowi depilacji laserowej okolic bikini należy powstrzymać się od stosowania środków czyszczących na bazie kwasu. Pomoże to zminimalizować wrażliwość i ryzyko związane z procedurą. Ponadto pacjenci powinni unikać woskowania, golenia i skubania do tygodnia po zabiegu. Po zabiegu pacjenci powinni stosować delikatne środki czyszczące na leczonym obszarze przez co najmniej dwa tygodnie. Ważne jest również, aby unikać ekspozycji na słońce. Ekspozycja na słońce może spowodować podrażnienie skóry po depilacji laserowej w tym obszarze. Dlatego najlepiej jest stosować filtr przeciwsłoneczny z filtrem SPF 30 lub wyższym.

Podczas gdy golenie i woskowanie mogą pozostawić okolice bikini bez włosów, mogą one również powodować wrastanie włosków. Depilacja laserowa okolic bikini jest bezpiecznym, niechirurgicznym zabiegiem. Metoda ta nie jest bolesna, a czas rekonwalescencji jest stosunkowo szybki. Po zabiegu możesz nosić luźne ubrania, aby zminimalizować podrażnienia.

Unikanie retinoidów po depilacji laserowej

Jest kilka rzeczy, o których należy pamiętać, jeśli chodzi o unikanie retinoidów po depilacji laserowej okolic bikini. Po pierwsze, musisz upewnić się, że zaprzestałaś stosowania jakichkolwiek leków w swoim organizmie, w tym retinoidów. Ponadto, nie powinnaś stosować żadnych miejscowych retinoidów przez co najmniej trzy miesiące przed zabiegiem. Dzieje się tak dlatego, że retinoidy mogą spowodować, że Twoja skóra stanie się bardziej wrażliwa.

Przed zabiegiem należy dokładnie oczyścić skórę i unikać nakładania makijażu lub balsamów. Należy również zaprzestać stosowania retinoidów i innych leków na receptę co najmniej trzy do pięciu dni przed zabiegiem. Najlepiej jest również unikać golenia, stosowania kremów depilacyjnych i skubania na cztery tygodnie przed wizytą. Jeśli musisz się ogolić, użyj delikatnej maszynki do golenia, aby przyciąć włoski bez drapania skóry.

Podobne tematy