Niektórzy ludzie doświadczyli negatywnych reakcji na depilację. Reakcje te mogą być jednorazowe lub mogą przerodzić się w złe nawyki. W większości przypadków skóra powinna wrócić do normalnego stanu w ciągu kilku minut lub godzin. Zastosowanie uspokajającego balsamu lub leku pomoże zmniejszyć dyskomfort. Możesz również poprosić farmaceutę o poradę.

Depilacja powoduje zgrubienia

Podczas gdy depilacja powoduje zgrubienia, ważne jest, aby pamiętać, że są one zazwyczaj tymczasowe i można je łatwo leczyć za pomocą kremu miejscowego. Niezależnie od tego, czy są one spowodowane podrażnieniem, czy wrastającymi włoskami, nie stanowią zagrożenia dla życia i powinny zniknąć w ciągu kilku godzin lub nocy. Jeśli jednak utrzymują się dłużej, mogą być oznaką zapalenia mieszków włosowych, czyli infekcji spowodowanej wrastającymi włosami. Wysypka ta zwykle zanika sama, ale może być dotkliwa i bolesna.

Depilacja powoduje zgrubienia, ponieważ mieszki włosowe są połączone z naczyniami krwionośnymi, więc depilator może odciąć przepływ krwi i spowodować krwawienie. Gdy tak się stanie, organizm zareaguje obrzękiem porów, aby zablokować przepływ krwi i ponownie wchłonąć krew, która pozostała. Najczęściej krwawienie po depilacji występuje w miejscach, gdzie por jest ciasny lub włosy są grube.

Depilacja może również powodować wrastanie włosków, co zdarza się często, gdy włosy są przycinane od nasady. Nowe włoski mają problem z przebiciem się przez powierzchnię skóry po usunięciu ich z korzenia. W rezultacie mogą nie rosnąć prosto lub zaczepiać się o martwe komórki skóry. Może to powodować zgrubienia i wrastające włoski.

Najlepszym sposobem na zmniejszenie ryzyka powstania nierówności po depilacji jest złuszczenie skóry przed zabiegiem. Złuszczanie usuwa bakterie, martwy naskórek i martwe włosy. Należy to zrobić dzień przed depilacją lub krótko przed. Często zdarza się, że skóra po depilacji jest wrażliwa, dlatego ważne jest, aby obszar ten był oblodzony i nawilżony, aby zmniejszyć obrzęk.

Depilacja powoduje wysypki

Depilacja to zabieg, który usuwa włosy u nasady, dlatego nierzadko skóra po nim jest zaczerwieniona i obolała. Na szczęście reakcje te są krótkotrwałe i ustępują w ciągu kilku godzin. Jednak jeśli masz bardzo wrażliwą skórę lub grube włosy, reakcja ta może być bardziej intensywna. Jeśli wystąpi wysypka, możesz zastosować krem antyhistaminowy, aby zminimalizować zaczerwienienie i ból.

Depilacja może również powodować wrastanie włosków. Mogą one powstać, ponieważ nowy włos musi przebić się przez powierzchnię skóry po wyrwaniu go z korzenia. Nowe włoski będą rosły nierówno lub mogą zaplątać się w martwe komórki skóry. Jeśli doświadczysz wrastających włosków, jest bardzo prawdopodobne, że depilowałaś obszar z grubymi, grubymi włosami.

Depilacja może również prowadzić do zakażeń bakteryjnych. Ponieważ depilacja tworzy mikroskopijne ranki, bakterie mogą dostać się do skóry. Aby zapobiec zakażeniom bakteryjnym, ważne jest, aby po każdej depilacji dokładnie umyć to miejsce. Po zabiegu należy również nosić czyste ubranie. W przypadku wystąpienia jakichkolwiek oznak zakażenia należy zawsze skontaktować się z lekarzem lub dermatologiem.

Jeden opisany w literaturze przypadek pokrzywki wywołanej depilacją dotyczył 33-letniej kobiety, u której po użyciu depilatora elektrycznego pojawiły się swędzące bąble. Inny przypadek opisywał kobietę, u której wystąpiła niewielka pokrzywka po użyciu ciepłego wosku na nogach. Zmiany te samoistnie ustąpiły w ciągu 3 godzin. Golenie i kremy depilacyjne nie miały wpływu na zmiany. Ponadto pacjentka nie prezentowała żadnych innych objawów dermografizmu ani atopii. Żaden z tych stanów nie był związany z atopowym zapaleniem skóry.

Depilacja powoduje zasinienie

Zaczerwienienie, którego doświadczasz po depilacji jest całkowicie normalne. Zaczerwienienie ustąpi w ciągu kilku godzin. Jeśli obawiasz się, że wystąpi reakcja, najlepiej wykonaj depilację w nocy, przed planowanym wyjściem. Możesz również zastosować krem przeciwzapalny na dotknięte miejsce, aby pomóc skórze szybciej się zagoić. Po depilacji możesz również spodziewać się krwawienia. Jest to spodziewane, ponieważ usuwasz włosy z korzeniami.

Chociaż po depilacji mogą pojawić się siniaki, są one rzadkie. Jeśli wystąpią siniaki, może to oznaczać, że należy zmienić ustawienie prędkości na łagodniejsze. Jeśli masz wrażliwą skórę, większa prędkość może być dla Ciebie zbyt silna. Ostatecznie ważne jest, aby skonsultować się z lekarzem, jeśli obawiasz się, że depilacja może powodować siniaki.

Depilacja może również powodować obrzęki. Najczęściej zdarza się to w miejscach o wrażliwej skórze, takich jak linia bikini i górna warga. Aby zminimalizować obrzęk, możesz przyłożyć lód do dotkniętego obszaru. Ten efekt uboczny jest jednak przejściowy. Po depilacji, prawdopodobnie będziesz musiała złuszczać skórę codziennie przez 48 godzin. Niektóre z produktów, które możesz kupić, obejmują alfa-hydroksykwasy i kwas salicylowy.

Innym częstym skutkiem ubocznym depilacji są wrastające włoski. Dzieje się tak, ponieważ nowe włoski będą musiały przebić się przez skórę po wyrwaniu ich z korzeniami. Może to nie nastąpić prosto i pozostawić tępą końcówkę.

Depilacja powoduje wrastające włoski

Depilacja może powodować wrastające włoski. Problem ten występuje, ponieważ depilatory wyrywają włoski od nasady. Ta metoda może być bolesna. Ponadto depilatory są skuteczne tylko w przypadku napiętej skóry. Dlatego w okolicach łonowych istnieje większe ryzyko wrastania włosków.

Depilacja jest procesem bolesnym, ale ma swoje zalety. Na przykład może być stosowana do usuwania niechcianych włosów z twarzy, linii bikini i pach. Należy jednak pamiętać, że dłuższe włosy bardziej bolą, gdy są wyrywane depilatorem. Aby zmniejszyć ilość bólu, należy poczekać, aż włosy będą wystarczająco długie, zanim przystąpi się do depilacji.

Depilacja to coraz bardziej popularna metoda pozbywania się niechcianych włosów. Metoda ta działa poprzez wyrywanie włosów z korzeniami, dzięki czemu włosy są bardziej podatne na ukrwienie. Jednak może ona również powodować skutki uboczne. Wśród tych skutków ubocznych są ból, krwawienie i wrastające włoski. Z tego powodu depilacja nie jest dla każdego.

Depilacja może być również bardziej bolesna niż woskowanie. Niektóre kobiety uważają ją za bolesną, podczas gdy inne za bardziej komfortową. Podczas depilacji włoski są usuwane za pomocą pęsety lub urządzenia elektrycznego. W porównaniu z woskiem depilacja jest wolniejsza i polega na wyrywaniu mniejszej liczby włosków za jednym razem. Z tego powodu może być również mniej bolesna.

Środki ostrożności, które należy podjąć przed depilacją

Istnieje kilka środków ostrożności, które należy podjąć przed depilacją. Po pierwsze, konieczne jest dokładne umycie się pod prysznicem. Prysznic przed depilacją jest korzystny, ponieważ zmniejsza szansę na zakażenie. Po drugie, konieczne jest dokładne oczyszczenie miejsca przed depilacją, aby uniknąć wrastania włosków lub podrażnienia mieszków włosowych. Ponadto należy złuszczać skórę w dniach poprzedzających zabieg. Złuszczanie pomoże Ci uzyskać gładszą skórę i zwalczyć wrastające włoski. Możesz to zrobić za pomocą rękawicy złuszczającej lub peelingu do ciała. Najlepiej złuszczać skórę dwa dni przed depilacją, aby zapobiec podrażnieniom.

Powinnaś także zadbać o to, by włoski na Twoich nogach miały co najmniej 3 milimetry długości. Włoski, które są dłuższe, mogą wplątać się w wirującą głowicę depilatora. Jeśli nie golisz nóg, możesz to zrobić kilka dni przed sesją depilacji. Dzięki temu włoski będą miały jednakową długość.

Złuszczanie obszaru przed depilacją jest kluczową częścią zabiegu. Złuszczanie może ułatwić proces usuwania włosków i zapobiec ich wrastaniu. Uważaj jednak, aby nie złuszczać nadmiernie skóry dzień przed depilacją, ponieważ może to spowodować podrażnienia. Ponadto może to spowodować, że skóra stanie się wrażliwa na działanie depilatora, co może prowadzić do większego zaczerwienienia i bólu.

Skutki uboczne depilacji

Niektóre ze skutków ubocznych depilacji dla skóry obejmują powstawanie pryszczy i wysypek. Podczas gdy z pryszczami łatwo sobie poradzić, wysypki mogą być bardziej niebezpieczne i mogą wymagać pomocy medycznej. Oba rodzaje zgrubień pochodzą od bakterii i reakcji zapalnej, która jest wywoływana przez depilację. Krostki, które są spowodowane przez bakterie będą wyglądać jak małe białogłowy, podczas gdy wysypki, które są spowodowane przez stan zapalny wyglądają jak czerwone krostki lub skupiska. Te zgrubienia pojawiają się zwykle między 24 a 72 godziną po depilacji. Najczęściej występują na górnej wardze i klatce piersiowej.

Innym częstym skutkiem ubocznym depilacji skóry jest powstawanie wrastających włosków. Dzieje się tak, ponieważ nowe włoski po usunięciu z korzenia muszą przebić się przez powierzchnię skóry. Może to spowodować, że nie będą one rosły prosto z powodu martwych komórek skóry. W przypadku wystąpienia wrastających włosków, należy jak najszybciej zgłosić się do lekarza.

Jednym z najczęstszych skutków ubocznych depilacji skóry jest ból. Zabieg depilacji polega na wyrywaniu włosów z korzeniami, co dla wielu pacjentów jest niekomfortowe. Możliwe jest jednak przejście przez bolesny zabieg z pomocą środka przeciwbólowego lub kremu znieczulającego.

Podobne tematy