Laser diodowy jest najczęściej stosowanym w Stanach Zjednoczonych laserem do usuwania włosów. Leczy on szeroki obszar w jednym impulsie i jest bezpieczny do stosowania na jasnej i ciemnej skórze zarówno. Ponieważ jest to laser impulsowy, można mieć pewność, że zabieg będzie skuteczny, nawet jeśli ma się wrażliwą skórę. Tego samego lasera można nawet używać do mniejszych obszarów, takich jak linia bikini, podczas jednej sesji. Upewnij się jednak, że jesteś konsekwentna w swoim harmonogramie zabiegów, aby mieć pewność, że zobaczysz rezultaty.

Efekty uboczne

Zabiegi laserem diodowym są bezpieczne dla większości typów skóry. Jednak niektóre kobiety mogą doświadczyć przebarwień skóry, zaczerwienienia, obrzęku i pokrzywki po zabiegu. W zależności od obszaru, sesja może trwać od dwóch do dziesięciu minut. W większości przypadków zabiegi laserem diodowym są wymagane co cztery do ośmiu tygodni.

Depilacja laserowa jest bezpieczną, skuteczną metodą redukcji niechcianego owłosienia. Jest skuteczna w usuwaniu włosów z twarzy i okolic bikini. Chociaż proces usuwania włosów może być bolesny, można oczekiwać, że po każdej sesji będzie mniej bolesny. Oprócz usuwania włosów z okolic bikini, zabiegi laserem diodowym mogą być wykonywane na innych częściach ciała, w tym na plecach, brzuchu i pod pachami.

Istnieje kilka efektów ubocznych związanych z depilacją laserową, ale większość z nich jest niewielka i tymczasowa. Czas trwania efektów zależy od lekarza przeprowadzającego zabieg, sposobu przygotowania się do niego przez pacjenta i jego dalszych działań. Jeśli efekty uboczne utrzymują się przez dłuższy czas, należy zadzwonić do dostawcy usług i poprosić o rozmowę z lekarzem.

W niektórych przypadkach zabiegi laserowe mogą pozostawić trwałe blizny. Tych blizn nie da się cofnąć, ale można podjąć pewne kroki, aby zminimalizować ten efekt. Trądzik może pojawić się po zabiegach laserowych, ponieważ ciepło lasera ma tendencję do otwierania porów. W rezultacie martwe komórki skóry i bakterie nie mogą się wydostać, tworząc pęcherzyk wypełniony ropą. Jednak właściwa pielęgnacja po zabiegach laserowych może pomóc zapobiec temu efektowi ubocznemu i pozwolić skórze oddychać. Zabiegi laserowe mogą również pomóc w oczyszczeniu porów z zanieczyszczeń.

Ogólnie rzecz biorąc, zabieg może usunąć osiemdziesiąt do dziewięćdziesięciu procent włosów w jednym obszarze zabiegowym. Jednakże, jeśli zabieg jest przesadzony, może reaktywować mieszki włosowe. Dlatego ważne jest, aby wybrać wykwalifikowanego lekarza laserowego z doświadczeniem i wiedzą w tej procedurze. Poza tym, technik zastosuje krem znieczulający i żel chłodzący do obszaru zabiegowego, aby zminimalizować uszkodzenia skóry spowodowane przez lasery.

Koszt

Koszt zabiegu depilacji bikini laserem diodowym może być bardzo różny. W zależności od obszaru leczonego , kwalifikacji lekarza i stanu, w którym mieszkasz , można oczekiwać, aby zapłacić w dowolnym miejscu od $ 200 do $ 800 za procedurę . Laserowe usuwanie włosów w bikini może wymagać od czterech do sześciu sesji, aby osiągnąć pożądane rezultaty.

Koszt depilacji laserowej zależy od liczby impulsów laserowych , które są potrzebne do zakończenia procedury . Każdy impuls ma długość około jednej sekundy i może usunąć od jednego do 100 włosów. Ilość włosów, które można usunąć jest bardzo różna, dlatego niektóre kliniki pobierają opłatę za liczbę impulsów. Na przykład, zabieg depilacji laserowej bikini może kosztować PS150, ale może być potrzebne tylko 75 impulsów. Następnie można zapłacić PS1 za impuls, co nadal jest bardzo przystępną opcją.

Lasery diodowe są znacznie skuteczniejszym zabiegiem niż IPL. Lasery diodowe działają poprzez dostarczanie dużej ilości energii bezpośrednio do mieszka włosowego, oszczędzając przy tym otaczającą go tkankę. Ponieważ laser diodowy wykorzystuje jedną długość fali, melanina w mieszku włosowym bardzo skutecznie pochłania energię. Ciepło spowodowane energią pochłoniętą przez melaninę niszczy korzeń mieszka włosowego i zakłóca przepływ krwi do mieszka, trwale odcinając wzrost włosów.

Czas zabiegu wynosi od 15 do 25 minut, w zależności od wielkości leczonego obszaru. Małe obszary mogą wymagać tylko kilku minut, natomiast duże obszary mogą wymagać kilku sesji, trwających od jednej do dwóch godzin. Po pierwszym zabiegu zaleca się przeprowadzenie jednej lub dwóch sesji pielęgnacyjnych rocznie. Należy dokładnie przestrzegać instrukcji dotyczących pielęgnacji po zabiegu, aby uniknąć potencjalnych skutków ubocznych.

Zalecenia

Zabieg z użyciem szybkiego lasera diodowego został przebadany pod kątem szybkiego usuwania włosów w okolicach bikini i jest bezpieczny. W jednym z badań uczestnicy otrzymali 5 zabiegów w odstępach 6 tygodniowych. Zdjęcia uczestników po zabiegu i przed zabiegiem zostały porównane pod względem liczby włosów. Mediana liczby włosów zmniejszyła się po drugim zabiegu. Podczas wizyt kontrolnych po trzech i sześciu miesiącach frakcja redukcji zwiększyła się.

Chociaż istnieje kilka zalet zabiegów z użyciem lasera diodowego, wiele osób waha się, czy poddać się tej procedurze. Po pierwsze, efekt jest długotrwały, a laser diodowy skutecznie eliminuje wiele włosów w leczonym obszarze. Po drugie, zabieg jest niedrogi i bezpieczny.

Laserowe usuwanie włosów działa poprzez ukierunkowanie na mieszki włosowe, które są aktywne i rosną. Niektóre mieszki włosowe mogą pozostawać uśpione przez miesiące lub lata, a niektóre mogą się reaktywować tylko podczas pewnych zmian hormonalnych. Laser diodowy celuje tylko w aktywne mieszki włosowe w czasie zabiegu, zapewniając usunięcie niechcianych włosów.

Przed zabiegami laserowymi należy ogolić dany obszar. Dzięki temu włosy nie będą wystawać ponad ciało i powodować dyskomfortu podczas zabiegu. Po goleniu obszar jest gotowy do zabiegu, a zabieg trwa godzinę lub krócej. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, obszar musi być ogolony dzień przed zabiegiem, aby zapewnić, że jest wolny od włosów nad skórą i trzonu pod skórą.

Istnieją pewne wyjątkowe aspekty leczenia laserem diodowym u pacjentów rasy mieszanej. Zabieg jest bezpieczny dla osób o wszystkich typach skóry, o ile lekarz przestrzega zalecanych ustawień i dostosowuje zabieg laserowy do reakcji skóry każdego pacjenta. Wielu pacjentów rasy mieszanej zgłosiło doskonałe wyniki po zabiegu usuwania włosów laserem diodowym.

Środki ostrożności

Istnieje kilka środków ostrożności, których należy przestrzegać podczas depilacji bikini laserem diodowym. Jednym z najważniejszych jest zapewnienie, że obszar jest całkowicie ogolony przed zabiegiem. Leczenie laserem może być nieskuteczne , jeśli włosy wystają nad ciało podczas leczenia . Golenie na twarzy jest jednak alternatywną opcją.

Ważne jest również, aby unikać golenia, woskowania lub skubania przez trzy tygodnie przed zabiegiem laserowym. Ma to na celu ochronę korzenia włosa przed uszkodzeniem. Należy również upewnić się, że obszar ten jest wolny od wszelkich olejków i balsamów. Dodatkowo, nie należy wystawiać tego obszaru na działanie promieni słonecznych przez co najmniej siedem dni po zabiegu.

Podobnie jak w przypadku każdego innego rodzaju zabiegów laserowych, urządzenia laserowe są bardzo silne i mogą wyrządzić poważne szkody, jeśli są używane niewłaściwie. Dlatego też depilacja laserowa powinna być wykonywana wyłącznie przez wykwalifikowanych, wyszkolonych profesjonalistów. Aby zapewnić bezpieczeństwo pacjenta, gabinety laserowe powinny być odpowiednio wyposażone, z kontrolowanym dostępem i monitorowaniem urządzenia oraz pracy operatora.

Laser diodowy wykorzystuje niskoenergetyczne światło laserowe do namierzania pigmentu melaniny we włosach. Pozwala to na niezwykle precyzyjne dotarcie do mieszka włosowego. Zabiegi depilacji laserem diodowym są trwałe, ale istnieje ryzyko uzyskania tymczasowych rezultatów. Proces ten może być wykonany zarówno na mężczyzn jak i kobiet. Można go nawet wykonać na innych obszarach ciała, w tym na brwiach i dłoniach.

W czasie ciąży

Ważne jest, aby porozmawiać z lekarzem przed poddaniem się depilacji laserowej linii bikini. Musisz mieć pewność, że zabieg jest bezpieczny dla Twojego nienarodzonego dziecka. Dzieje się tak dlatego, że okolice bikini są bardzo wrażliwe na ciepło. Powinnaś także odłożyć sesję depilacji laserowej do czasu, gdy urodzisz dziecko.

Ciąża może utrudnić golenie, więc możesz poprosić kogoś o pomoc w tym obowiązku. Możesz również chcieć, aby ktoś pomógł Ci dotrzeć do obszarów poniżej pępka. To, czy usuwanie włosów laserem diodowym jest bezpieczne w czasie ciąży, pozostaje kwestią otwartą.

Możesz rozważyć zastosowanie innych tymczasowych metod usuwania włosów w czasie ciąży przed zabiegiem laserowym. Możesz na przykład stosować kremy i wosk, aby usunąć niechciane włosy z ciała. Jednak zabiegi te mogą powodować skutki uboczne, takie jak uczucie pieczenia i zwiększone ryzyko alergii. Należy również omówić swoje opcje leczenia z dermatologiem.

Hormony ciążowe powodują wzrost włosów w nowych miejscach. Golenie może być łatwą i skuteczną opcją, ale wiele kobiet rozważa również depilację laserową ze względu na korzyści wynikające z redukcji lub całkowitego braku owłosienia. Jednak depilacja laserowa może być bardziej skuteczna w obszarach ciała o dużym kontraście kolorystycznym.

Chociaż depilacja laserowa jest bezpieczna dla skóry w ciąży, nie jest zalecana dla kobiet karmiących piersią. Istnieje niewielkie ryzyko poparzenia skóry, a Twoja skóra może szybciej ulec hiperpigmentacji podczas ciąży. Dlatego przed wykonaniem zabiegu laserowego w czasie ciąży należy porozmawiać z lekarzem.

Podobne tematy