Podczas konsultacji, powinieneś zostać poinformowany o ryzyku związanym z powiększaniem ust. Niedoświadczeni injectors są najbardziej prawdopodobne, aby wykonać ten zabieg nieprawidłowo, co może spowodować niepożądane wyniki. Zapytaj o wykształcenie i certyfikację lekarza, który będzie wykonywał zabieg. Poproś również o obejrzenie zdjęć pacjentów przed i po. Czy praca lekarza jest zadowalająca?

‘Duck Lips’

Jeśli miałeś operację powiększania ust, wiesz, że możliwe jest, aby coś poszło nie tak. Procedura nie jest niebezpieczna, ale wyniki mogą być mniej niż pożądane. Przed zabiegiem najlepiej porozmawiać z lekarzem o swoich oczekiwaniach. Oceni on rysy twarzy i zrobi zdjęcia ust przed rozpoczęciem zabiegu. Wyznaczy również obszary, w które będzie wstrzykiwał wypełniacz. Będziesz musiał położyć się na zastrzyk, ponieważ lekarz będzie musiał dobrze oczyścić go, aby uniknąć infekcji. Użyje on również maści znieczulającej, aby zapewnić, że nie będziesz odczuwać bólu ani dyskomfortu.

Największe niebezpieczeństwo związane z powiększaniem ust leży w zleceniu wykonania zabiegu niedoświadczonemu wstrzykiwaczowi. Pamiętaj, aby zapytać lekarza o jego wykształcenie, szkolenie i certyfikat zarządu. Poproś o obejrzenie zdjęć przed i po jego pacjentach i zapytaj, czy są zadowoleni z wyników. Należy również pamiętać o wszelkich alergiach i lekach, które możesz przyjmować przed wykonaniem zabiegu.

Wadą wypełniaczy ust jest to, że mogą one działać jak ekspandery tkankowe i trwale rozciągać skórę. Może to spowodować zwiotczenie i opróżnienie ust, dlatego ważne jest, aby przed zabiegiem współpracować z profesjonalistą przeszkolonym medycznie. Nawet jeśli wyniki nie są takie, jak chciałaś, możesz odwrócić niektóre efekty i uniknąć “Kaczych ust” lub “plastikowego wyglądu”.

Siniaki

Siniaki po powiększeniu ust mogą być częstym efektem ubocznym. Należy pamiętać, że jeśli poddajesz się temu zabiegowi, powinnaś unikać NLPZ, które mogą zwiększyć ryzyko wystąpienia siniaków. Zastrzyki powodują mechaniczne rozciąganie skóry właściwej, co stymuluje komórki fibroblastów. Powtarzane iniekcje mogą poprawić wyniki poprzez stymulację produkcji nowego kolagenu.

Siniaki można zminimalizować stosując terapię lodem. Należy jednak pamiętać, że lód nie powinien być umieszczany bezpośrednio na skórze. Powinien być umieszczony na ręczniku. Ważny jest również czas stosowania. Ważne jest, aby skontaktować się z lekarzem lub osobą wykonującą zabieg iniekcji, gdy tylko zauważy się nietypowy obrzęk.

Podczas gdy niektóre osoby doświadczają łagodnego lub umiarkowanego zasinienia po zabiegu powiększania ust, nasilenie zasinienia różni się u poszczególnych osób. W zależności od genetyki i wielkości naczyń krwionośnych na twarzy, możesz doświadczyć poważniejszych siniaków po zabiegu. Ponadto, może występować u Ciebie wrażliwość na zasinienia. Dzieje się tak dlatego, że skóra twarzy i ust jest bardziej wrażliwa niż inne części ciała.

Obrzęk

Obrzęk po nieudanym zabiegu powiększania ust jest powszechny i można mu zapobiec podejmując kilka kroków. Zastosowanie miejscowego leczenia, takiego jak arnika, na obszar po zabiegu pomoże zmniejszyć obrzęk. Należy również unikać całowania lub dotykania ust przez kilka dni. Należy również unikać palenia przed i po zabiegu, ponieważ nikotyna zawarta w papierosach ogranicza przepływ krwi i spowalnia naturalny proces gojenia się organizmu.

Inną opcją jest przeszczep mikro tłuszczu. Procedura ta daje długotrwałe rezultaty i może być wykonywana również u pacjentów, którzy są niezadowoleni z kształtu swoich ust. Procedura wykorzystuje własny tłuszcz pacjenta i kaniulę do wstrzykiwania tłuszczu. Wyniki są stopniowe i zwykle stabilne po dwóch do trzech miesięcy. Jednakże, jeśli chcesz bardziej dramatycznej zmiany, możesz wymagać kolejnej sesji.

Kilka dni po zabiegu należy unikać słonych i sycących potraw, ponieważ mogą one dodatkowo uszkodzić wypełniacz. Dodatkowo należy unikać alkoholu, który działa jako rozcieńczalnik krwi i może zwiększyć zasinienie i obrzęk. Również suplementy witaminy E mogą nasilać objawy zasinienia, dlatego nie należy ich przyjmować w trakcie procesu gojenia.

Pacjenci, którzy mają dziedziczny zanik warg, często poszukują zabiegów powiększania ust, aby dodać im objętości i kształtu. Pacjenci ci często mają niewystarczającą objętość w wardze górnej, ale czasami także w wardze górnej i dolnej. W tym przypadku z pomocą przychodzi HA. HA można wstrzyknąć w okolice vermillionu cienkiej wargi w jednej sesji oraz w drugiej lub trzeciej sesji. Obrzęk może utrzymywać się do 30 dni po zabiegu.

Twarde grudki

Istnieje kilka powodów, dla których po poddaniu się zabiegowi powiększania ust mogą pojawić się twarde lub miękkie grudki. Jedną z najczęstszych przyczyn jest reakcja alergiczna na wypełniacz. W takim przypadku lekarz może przepisać sterydy, które pomogą skorygować problem. Jeśli jednak grudki nie znikną, mogą być trwałe. Inną przyczyną jest martwica, stan, który występuje, gdy tkanka obumiera. Może to nastąpić zaraz po wstrzyknięciu lub nawet kilka dni później. W tym przypadku może to być spowodowane niewłaściwą techniką iniekcji lub wyborem produktu.

Inną możliwą przyczyną twardych grudek po zabiegu powiększania ust jest martwica tłuszczu. W tym stanie komórki tłuszczowe obumierają z powodu braku tlenu i dopływu krwi. Martwica tłuszczu jest częstym efektem ubocznym powiększania piersi przy użyciu transferu tłuszczu. W jednym z badań odnotowano, że dziesięć procent pacjentów, którzy poddali się tej procedurze, doświadczyło tego problemu. Na szczęście u żadnej z tych pacjentek nie rozwinął się rak piersi. Nie należy jednak ignorować tego powikłania.

W niektórych przypadkach, pacjentka doświadcza zasinienia po poddaniu się zabiegowi. Może to trwać od czterech dni do dwóch tygodni. Pacjenci powinni skontaktować się z lekarzem, jeśli wystąpi znaczny ból lub zasinienie poza obszarem warg.

Efekty uboczne nieudanego zabiegu powiększania ust

Jeśli rozważasz wykonanie zabiegu powiększania ust, musisz być świadomy efektów ubocznych, których możesz doświadczyć po zabiegu. Podczas zabiegu należy poddać się serii zastrzyków. Jest to jeden z najtrudniejszych aspektów powiększania ust. Procedura ta może prowadzić do długotrwałego zasinienia i obrzęku, a także może skutkować niższym niż pożądany rezultatem. Procedura ta jest również bardzo kosztowna.

Do znieczulenia ust przed zastrzykami można użyć środka znieczulającego miejscowo. Dodatkowo, w celu zmniejszenia dyskomfortu można podać zastrzyk blokujący nerwy. Zastrzyki są zwykle wykonywane przy użyciu bardzo cienkich igieł, które można wprowadzić do ust. Po tym, należy zachować ostrożność i wziąć lód lub zimny kompres, aby zdrętwiał obszar. Należy również unikać mocnego ucisku bezpośrednio po zabiegu.

Przed zabiegiem należy również omówić swoje oczekiwania z osobą wykonującą zabieg iniekcji. Osoba wykonująca zabieg oceni twarz i usta, aby określić dokładne miejsca wstrzyknięcia. Może on wykonać zdjęcia lub mapę miejsc na ustach, w które zostanie wprowadzony HA. Aby uniknąć zakażenia, osoba wykonująca zabieg oczyści wcześniej miejsca wstrzyknięcia. HA zabije bakterie, które mogą wywołać zakażenie, więc należy unikać zakażenia.

Objawy reakcji alergicznej na wypełniacz kwasu hialuronowego

Chociaż reakcje alergiczne są rzadkie, mogą wystąpić. Zawsze należy je natychmiast zgłosić lekarzowi. Do częstych objawów należy bolesna pełnia lub zaczerwienienie, które nie ustępuje. Może również wystąpić obrzęk i gorączka. W ciężkich przypadkach lekarz może przepisać antybiotyki lub sterydy. Twój lekarz weźmie pod uwagę Twoją historię medyczną i przepisze odpowiednie leczenie w oparciu o Twój konkretny przypadek.

Jeśli u pacjenta wystąpi reakcja alergiczna na hialuronian, należy jak najszybciej zwrócić się do lekarza. Chociaż reakcje te występują rzadko, mogą zagrażać życiu, jeśli nie są natychmiast leczone. Na szczęście większość reakcji alergicznych jest uleczalna i może być całkowicie odwracalna. Należy jednak przygotować się na obrzęk wokół miejsca, w które wstrzyknięto wypełniacz.

W niektórych przypadkach bariera skórna może zostać naruszona, powodując zakażenie. Środowisko kliniczne powinno być sterylne, a lekarze powinni stosować techniki aseptyczne. Wybór wykwalifikowanego lekarza z odpowiednim przeszkoleniem powinien pomóc zminimalizować ryzyko zakażenia.

Najczęstszymi AE były tkliwość i obrzęk wokół miejsca wstrzyknięcia, zasinienie i ból. U niektórych pacjentów może wystąpić martwica skóry. Jeśli wypełniacz trafi do naczyń krwionośnych, istnieje możliwość wystąpienia udaru lub ślepoty. W ciężkich przypadkach może być konieczne powtórzenie zabiegu. Dodatkowo, niektóre wypełniacze mogą być trudne do usunięcia i mogą powodować trwałe uszkodzenia.

Podobne tematy